Staff Listing

MANAGEMENT


     


PRINCIPAL & CEO - Kevin Lynch




BUSINESS MANAGER -Don Thams




OPERATIONS MANAGERNori Hirayama




HEAD OF SECONDARY - Julie-Anne Skelton




HEAD OF PRIMARY - Matt Noel





HEAD OF WELLBEINGBen Pope




HEAD OF INTERNATIONAL PROGRAMS AND BOARDINGVanessa Newbery



       ASSISTANT HEAD OF PRIMARY - PYP COORDINATOR


ACADEMIC STAFF

PRIMARY TEAM

PREP TEACHERS - Nardine Roberts, Aimmie Tomlinson, Kristy Parker

YEAR 1 TEACHERSAshleigh Landers, Beatrice Nagel, Cassandra Oldham and Kimberly Black

YEAR 2 TEACHERS - Jodi Byron and Kellie Smith

YEAR 3 TEACHERSCristian Francisco and Paula McKenzie

YEAR 4 TEACHERSEmily Clark and Laura Tomlin

YEAR 5 TEACHERS - Gabrielle Argent and Lauren Heeney

YEAR 6 TEACHERS - Angie Henry and Jenn Espinosa-Lear

PRIMARY SPECIALIST TEACHERS
Lawrence Gratton (Music)
Yuhua (Cathy) Li (Chinese)
Chen Chen (Chinese)
Mark Robinson (HPE)
Stephanie West (HPE)
Caroline Barnard (Art)
Paul Clarke (Technology)

PRIMARY SUPPORT TEAM
Kendall Baker-McMillan 
Leah Florey
Maya Parer

SECONDARY TEAM

YEAR LEVEL COORDINATORS
Rachael Wilson - Years 7 and 8
Amy Lee-Perkins - Years 9 and 10
Joelle Parer - Years 11 and 12

HEADS OF FACULTY
Chris Schultz - Head of Science
Sharon Rummins - Head of Maths
Jacinta Goyne - Head of English
Julia Pope - Head of Arts and Technology 
Scott Whaley - Head of Humanities & Languages
Leah Stone - Head of HPE
Mark Robinson - Head of Sport 

CLASSROOM TEACHERS
Alexandria Salmon - Humanities
Bianca Tyne - English and Humanities
Caroline Barnard - Arts/Technologies
Jarrah Newton - Humanities
John Hallermann - Science
Michael Heeney - Maths/Science
Lawrence Gratton - Arts/Technologies
Ljiljana Stojanovic - Science and Maths
Mark Robinson - HPE
Melanie Clifton - Arts/Technologies and English
Paul Clarke - Arts/Technologies 
Tomoki Kanaya - HPE and Japanese
Valerie Spall - Science and Maths
Yuhua (Cathy) Li - Chinese

LEARNING SUPPORT TEAM

COORDINATOR - Tracy Ashbridge
Charmaine Witt
Holly Lubach
Jessica Panther
Jodie Cuka
Caragh Rosevear
Lisa Elvish
Tilli Coulter
Takeshi Komori

STUDENT SUPPORT / GUIDANCE COUNSELLOR

Mandy Comerford

RESOURCE CENTRE SCHOOL OFFICER

Renee Hansell

ADMINISTRATION STAFF

HEAD OF ADMINISTRATION - Jodie Gilliam

SCHOOL OFFICER (PARENTS) - Michelle Smith

SCHOOL OFFICER (STUDENTS) - Nicole Schreurs

SCHOOL OFFICER (ENROLMENTS & UNIFORM SHOP) - Trish Janetzki

ACCOUNTS STAFF - Leanne Harvey-Watchman, Melanie Wolff, Leah Sutcliffe

COMPLIANCE / HUMAN RESOURCES - Carolyn Tate

DORMITORY STAFF

DORMITORY SUPERVISORS - Shelley Taylor and David Whitehead

DORMITORY SUPERVISORS - Isla Perrett and Lloyd Perrett

MAINTENANCE STAFF

Ron Dowling and Richard Burton